top of page

Szakmai beszámoló a CSSP-NEPTANC-MO-2020-0093 pályázathoz

A Hortobágy Néptáncegyüttes az elmúlt majdnem 70 évben jelentÅ‘s szerepet töltött be a Debreceni Egyetemi kulturális életben. Az együttes 1953 óta folyamatosan működik. A népi hagyományaink ápolása, közvetítése az együttes kiemelt feladata, Törekszünk arra, hogy ezek a fiatalok minél átfogóbb képet kaphassanak a Kárpát-medence hagyományaiból. A tánc mellett a dalok, énekek, az adott tájegységre jellemzÅ‘ zenék, dallamok megismertetése is hozzátartozik oktató munkákhoz. Folyamatos célunk, hogy idÅ‘rÅ‘l idÅ‘re új tájegység népi tánckultúráját, hagyományait ismerje meg az együttes. Továbbá, hogy a megismert táncanyagból színpadi produkció is készüljön. Emellett fontosnak tartjuk, hogy elsÅ‘sorban egyetemi rendezvényeken jelenjük meg, bemutathassuk a népi kultúránk ezen szeletét, ízelítÅ‘t adhassunk az érdeklÅ‘dÅ‘knek. Heti 2 alkalommal tartjuk a táncpróbáinkat. Emellett a szorgalmi idÅ‘szakban heti 1 alkalommal van a kezdÅ‘ táncosok részére külön foglalkozás. 2020-2022 közt a covid járvány jelentÅ‘s átalakította a terveinket. Részben a járvány, részben pedig egyetemi táncegyüttesként (elsÅ‘sorban egyetemi hallgató táncosokkal) az online oktatás, a vizsga idÅ‘szak és nyári szünet alatt nem tudtunk táncpróbákat tartani. 2020 2. félévében már nem tudunk se próbát tartani, se fellépéseket vállalni. 2020 Å‘szén alig 2 hónapra térhettünk vissza a próbaterembe. Ekkor a Barangolásink műsorunk táncaival foglalkoztunk. 2021. tavaszán 2 alkalommal részt vettünk a Debreceni Kölcsey központ által készített videófelvételen. Farsangi maskarádé és március 15-i ünnepi műsor készült a debreceni táncegyüttesek közreműködésével. 2021-es évben is csak szeptemberben tudtuk elkezdeni a rendszeres táncpróbákat. . A mezÅ‘ségi Feketelak táncaiból páros táncos koreográfia készült, míg a bonchidai sűrű ás ritka magyar magyar táncokból az együttes legényei számára egy férfitánc állt össze.

​

2022 tavaszán már sok felkérésünk / fellépésünk volt.

2022-es programjaink.

Márc. 12. Talpra magyar! – rendezvény a Motolla egyesület szervezésében. Bonchidai legényes bemutató + tánctanítás

Márc. 14.Forradalom elÅ‘estéje városi megemlékezés – feketelaki Márc.15. Városi ünnepi műsor az oDEon Színházzal

Márc. 23. Föld órája rendezvény moldvai táncház a Parandas zenekarral Márc.30. Spring fiesta

Ápr. 4. MÉK-GTK felezési rendezvény táncház

Ápr.9. délután – Húsvéti Motolla lányokkal -

Ápr. 10. Virágvasárnapi tánc – Városi rendezvény

Ápr. 19. DE medikus hét bemutató + táncház

Ápr. 28. A tánc világnapja városi rendezvény –Feketelaki, bonchidai táncok

Máj.2. MÉK-GTK Sárgulás - Táncház

Május 14. Hajdúszoboszló Erdélyi ízei fesztivál 50 perces műsor

Május 24. Debreceni Egyetem Bobcatss nemzetközi konferencia - bemutató táncház –

Május 27. DEMKI Borsos villa Gyereknap

Május 28. Bihardiószegi Bakator Bor- és Gasztrofesztivál

Jún 11. Csoóri nap -Debrecen

 

A Csoóri Sándor Alap 2020.évi 850.000 Ft-os pályázati támogatásából az alábbiakat finanszíroztuk: - 2 tánckarvezetÅ‘ - Lakatos Fanni Anikó és Rozsályi Dániel Károly - oktatói díja - 588.480 Ft - zenekari költségeket (próbák és fellépések) – 261. 520 Ft

 

Az útiköltségre betervezett költséget át is kellett csoportsítanunk más költségelemre, mivel a covid miatt nem valósulhatott meg az utazás.

Csoóri 1.png
Spring fiesta – viseletbemutató és táncház
Csoóri 2_edited_edited.jpg
Talpra magyar! – rendezvény a Motolla egyesület szervezésében. Bonchidai legényes bemutató + tánctanítás
Csoóri 3.png
Csoóri fesztivál - Debrecen
Csoóri 4.png
Táncpróba – feketelaki táncok
Szakmai beszámoló a CSSP-NEPTANC-MO-2020-0093 pályázathoz
big_csoori_alap_rgb.png
emet_logo_szines-2-1500x488.jpg
bottom of page